Dallime mes rishikimeve të "Messenger"

Jump to navigation Jump to search
28 bytes removed ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Messenger''' ''([[lexo:]] Mesenxhër)'', është sistem kompjuterik rrjetorë i cili mundëson dërgimin dhe pranimin e drejtë për drejtë të porosive, qofshin ato tekstuale, akustike, vizuale apo lloje të ndryshme të paketave informative e dokumentuese. Verzionet e fundit të sistemeve të njohura për komunikim si MSN Messenger, Yahoo Messenger e disa tjera mundesojnë dhe [[Remote Administration|administrimin]] e kopjuterit personal të bashkë komunikuesit, kuptohet me dhënje të lejes.
 
== Historiku ==

Menyja e lëvizjeve