Ndryshimi mes inspektimeve të "Jusuf Vrioni"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes added ,  12 vjet më parë
[[Berat]]i, vendlindja e [[Vrionasit|Vrionasve]], nëpërmjet bashkisë së qytetit do ta nderonte Jusuf Vrionin pas vdekjes së tij, më 18 Qershor 2001, me titullin ''Qytetar Nderi''.
 
Për mirënjohjen dhe vlerësimin e përkthyesve me kontribut të çmuar në njohjen dhe promovimin e letërsisë shqipe në gjuhë dhe kultura të huaja, Ministria e Kulturës, Turizmit, Rinisë dhe Sporteve e Republikës së Shqiperisë më [[2006]] krijoi çmimin "''Jusuf Vrioni"''.
 
==Aktiviteti Letrar si Përkthyes==
369

edits

Menyja e navigimit