Ndryshimi mes inspektimeve të "Universiteti Princeton"

Jump to navigation Jump to search
v
shkronja
v (shkronja)
{{shkronja|12 Mars 2009}}
 
Universiteti Princeton eshte nje nga shkollat me elitare ne SHBA dhe ben pjese ne Ivy League, qe grupon tete universitetet me prestigjioze dhe te vjetra ne SHBA. Princeton ndodhet ne zemer te New Jersey-it dhe eshte afer 100 km larg New York-ut. Pranimi ne Princeton eshte shume selektiv dhe universiteti ka rreth 5000 studente undergraduate dhe 2500 master.
 

Menyja e navigimit