Dallime mes rishikimeve të "Parodia"

Jump to navigation Jump to search
26 bytes added ,  16 vjet më parë
v
spellchecker alder!
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Parodi u zhvendos tek Parodia)
v (spellchecker alder!)
Në përdorimin tanishme, '''parodia''' është një formformë e [[satirë]]s që imiton të tjerë veprat e [[arti]]t në porosienporosie për të përqeshur.
Mundët edhe të përdoret për të futur humorin e dhembshur te veprat në çështje. Parodia egzistonekziston në të gjitëgjithë art media, përfshirë [[literaturë]]n, [[muzikë]]n, dhe [[filmi]]n. Lëvizja kulturore mundën edhe me parodua. Si vepra janë edhe nganjëherë në gjuhën së folur të drejtohet për tek si '''spoofs''' ''(në [[Gjuha Angleze|gjuhën angleze]])''.
 
{{cung}}
24.783

edits

Menyja e lëvizjeve