Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Bullaj (Marec) 21 prill 1999"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (21 prill 1999 u zhvendos tek Bullaj(Marec)21 prill 1999. Arsyja: vendrënia e dëshmorëve)
No edit summary
'''Rënia heroike e dëshmorëve Isa Kastrati, Sokol Sopi dhe Afrim Vitia'''
 
Në njërën nga ofenzivat me 18 prill 1999 në Gollap në përleshje me forcat ushtarake e policore armike, ndeshen me Brigadën 153 të [[UÇK]]-së, Brigada udhehiqej nga Komandant [[Adem Shehu]] nga [[Shqipëria]] dhe krahu i djathtë i tij komandanti për moral dhe politikë i shëndritshmi [[Isa Kastrati]].
535

edits