Ndryshimi mes inspektimeve të "29 Qershor"

Jump to navigation Jump to search
459 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
==Ngjarje==
==Lindje==
 
* [[1798]] - [[Willibald Alexis]], letrar gjerman
 
* [[1886]] - [[Robert Schuman]],politikan francez
* [[1900]] - [[Antoine de Saint-Exupéry]],pilot dhe letrar francez
* [[1930]] - [[Oriana Fallaci]],letrare italiane
* [[1942]] - [[Gilberto Gil]], politikan dhe kengetarë brazilian
* [[1946]] - [[Gitte Haenning]], kengetare daneze
* [[1963]] - [[Anne-Sophie Mutter]], a violiniste gjermane
* [[1982]] - [[Admir Vladavić]], futbollist boshnjak
 
==Vdekje==

Menyja e navigimit