Dallime mes rishikimeve të "Georg Stadtmüller"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
AutorGeorg Stadtmüller është autor i librit ''Forschungen zur albanischen Frühgeschichte'' (Hulumtime rreth historisë së hershme shqiptare) botimi i parë i të cilit u bë në [[Budapest]] më 1942, ndërsa botimi i dytë i zgjeruar doli në [[Wiesbaden]] m 1966. Ky hulumtim vlen akoma si studimi më i thukët rreth origjinës dhe historisë së kryehershme shqiptare.
{{cung}}
 
==Lidhje të jashtme==
* [http://www.uni-leipzig.de/unigeschichte/professorenkatalog/leipzig/Stadtmueller_542.html Katalogu i profesorëve Univerziteti i Leipzigut]
 
* [http://de.mundipedia.com/PersonStadtmuellerGeorg Mundipedia]
* [http://dispatch.opac.d-nb.de/DB=4.1/REL?PPN=118616595 Veprat]
 
[http://dispatch.opac.d-nb.de/DB=4.1/REL?PPN=118616595 Veprat]
12.730

edits

Menyja e lëvizjeve