Dallime mes rishikimeve të "Maqedonët e sotëm"

Jump to navigation Jump to search
115 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Flag of Macedonia.svg|100px|thumb|right|Flamuri i Sllavo-Maqedonëve]]
'''Sllavo-Maqedonët''' ('''Македонци''' apoose '''Славомакедонци''') janë një kombësi në [[Ballkani|BallkanitBallkanin]]. Flasin [[gjuha Sllavo-Maqedone|gjuhan Sllavo-Maqedone]] dhe janë pjesë e [[Kisha Ortodoxe Maqedone|Kishës Ortodokse Maqedone]]. Rrojnë në [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]. Popullata e tyre është afërsisht 1.7 milion.
 
{{cung}}
 
[[bg:Македонци]]
209

edits

Menyja e lëvizjeve