Ndryshimi mes inspektimeve të "Rrethi i Librazhdit"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Image:AlbaniaLibrazhd.png|thumb|right|Rrethi i Librazhdit]]
 
'''Rrethi i Librazhdit''' është njëri nga 36-të rrethet e [[Shqipëri]]së. Rrethi i Librazhdit ka 84,.000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 1,.102 km<sup>2</sup> dhe kryeqendër [[Librazhdi]]n.
 
Vendbanime tjera të njohura në këtë rreth janë :
*[[Përrenjasi|Përrenjas]]
 
{{AL-gjeo-cung}}
{{Shqipëria}}
<!--[[sq:Rrethi i Librazhdit]]-->
 
[[CategoryKategori:Rrethe në Shqipëri]]
 
[[cs:Okres Librazhd]]
10.357

edits

Menyja e navigimit