Ndryshimi mes inspektimeve të "Gani Gashi"

Jump to navigation Jump to search
99 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Gani Gashi ProfDr.sc. Drprof.'ass'' kaeshte lindur në fshatin [[Mramori|Mramor]], komuna e [[Prishtinë]]s më 09.06.1965, është gjeograf shqiptarë.
==Biografia==
Gani Gashi shkollën katërvjeqare fillore e ka kryer në vendlindje ndërsa pjesën tjetër vazhdoi në Prishtinë.
Nga 1976 jetonë në Prishtinë. Në vitin shkollor e 1985/86 i ka regjistruar studimet në Fakultetin e Shkencave natyroreMatematike-Natyrore në degën e Gjeografisë.
 
Në fillim pas kryrjes së studimeve punoi në shkollën e mesme "Shtjefën Gjeqovi" në Prishtinë, kurse që nga viti 1990 ka punuar si asistent në Departamentin e Gjeografi.
 
Studimet pasuniversitarei ka regjistruar në Universitetin e Zagreb në Departamentin e GjeografiaGjeografise, Ndërsandërsa i ka mbaruar në Prishrinë.
Që nga viti 1990 ka mbajt ushtrimet nga e Hartografia,
Hidrologjia dhe gjeografia matematikore.
Eshte i zgjedhur ne thirrjen prof.ass. per lendet Hartografi dhe Hidrologji.
 
{{Biografi-cung}}
Anonymous user

Menyja e navigimit