Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Goja"

29 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
[[Figura:Mouth.jpg|thumb|Zgavra e gojës tek njeriu]]
'''Goja''' është zgavra e hapur që tek kafshët shërben për të marrë [[ushqimi]]n dhe [[uji]]n kurse tek [[njeriu]] edhe për të folur dhe për [[seksi oral|seks oral]]. [[Zgavra]] e gojës tek gjallesat zakonisht gjendet në kokë.
 
== Struktura e gojës ==
50

edits