Dallime mes rishikimeve të "MiG-17"

Jump to navigation Jump to search
18 bytes added ,  12 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: it:Mikoyan-Gurevich MiG-17; cosmetic changes
v (roboti shtoj: ms:Mikoyan-Gurevich MiG-17)
v (roboti ndryshoj: it:Mikoyan-Gurevich MiG-17; cosmetic changes)
'''[[Mikoyan-Gurevich]] MiG-17''' Rusisht (Микоян и Гуревич МиГ-17). ([[Me emrin e raportuar nga NATO]] "'''Fresco'''") është një avion i krijuar në [[Bashkimi Sovjetik|Bashkimin Sovjetik]] dhe ka hyrë në shërbim në aviacion që nga viti 1952.
 
[[CategoryKategoria:Aeroplanë luftarakë]]
 
[[ar:ميكويان جيروفيتش ميج-17]]
[[hu:MiG–17]]
[[id:Mikoyan-Gurevich MiG-17]]
[[it:Mikoyan-Gurevich MiG-17]]
[[ja:MiG-17 (航空機)]]
[[jv:MiG-17]]

Menyja e lëvizjeve