Dallime mes rishikimeve të "18 Nëntor"

Jump to navigation Jump to search
251 bytes added ,  11 vjet më parë
==Vdekje==
*[[1886]] - [[Chester A. Arthur]], president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës
*[[1922]] - [[Marcel Proust]], letrar francez
*
* [[1941]] - [[Walther Hermann Nernst]], kimist dhe fizikant gjerman
*[[1962]] - [[Niels Bohr]], kimist dhe fizikant danez
* [[1977]] - [[Kurt von Schuschnigg]], poloitikan austriak në periudhen 1934-1938.
 
==Festa dhe përvjetore==

Menyja e lëvizjeve