Ndryshimi mes inspektimeve të "X-Men"

Jump to navigation Jump to search
53 bytes added ,  14 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[Figura:X-MEN04.jpg|thumb|right|Grupa '''X-Men''']]
'''X-Men''' ([[sqt.]]: [{{IPA|ˈɛksˈmɛn}}] / ''Iks-Meni'') është një [[strip]] mbi një grup [[super-heroi]] në [[Marvel Comics]] [[Marvel universe|universe]]. Krijuar nga [[Stan Lee]] dhe [[Jack Kirby]], ata debutuan në ''X-Men'' #1 nga [[1963|shtatori 1963]], të njëjtin muaj si [[premiera]] e ''[[The Avengers]]''.
 
24.783

edits

Menyja e navigimit