Dallime mes rishikimeve të "Nexhat Daci"

Jump to navigation Jump to search
10 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (robot Adding: nl:Nexhat Daci)
'''Nexhat Daci''' ka lindur më [[26 Korrik]] [[1944]] në [[Tërrnoci|Tërnoc]]. [[Politikan]] kosovar nga [[Lidhja Demokratike e Dardanisë]] (LDD). Kryetar i [[Kuvendi i Kosovës|Kuvendit të Kosovës]] gjatë periudhës [[2001]]-[[2006]], profesor i [[kimi|kimisë]], doktor i [[shkenca|shkencave]] të kimisë nga [[Universiteti i Zagrebit]]. Anëtar i [[Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës|Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës]], [[Akademisë Evropiane për çështje mjedisi]] dhe [[American Chemical Society]].
 
 

Menyja e lëvizjeve