Dallime mes rishikimeve të "Lista e ardhacakëve - Viti"

Jump to navigation Jump to search
v (Ndryshimet e 85.234.144.215 u kthyen mbrapsht, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga Dan.)
[[Category:Viti]]
[[Category:Serbët e Kosovës]]
 
Komuna e Vitise, eshte e njohur edhe per migrime te mbrendshme, sidomos nga nje fshat ne tjetrin dhe nga fshati ne qytezen e Vitise.Vlen te permenden psh. Drobeshi,Gushica,Ramnishta,Grmova, ku nga fshatra tjere jan ardh ne keto fshatra ne pasurit e serbve, malazezve qe nga 1965 e kendej.
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve