Ndryshimi mes inspektimeve të "Përdoruesi:Dan"

Jump to navigation Jump to search
675 bytes added ,  11 vjet më parë
 
== Ftesë në uiki-viki p'e di ==
:Dhe Plaka e oqeanit
:Në bregë ja mori gjithë
:Energjin e njohur
:Për njeriun
 
:I mblodhi gjymtyrët
:Ashtu duke rrjedhë gjakë
:E kapi një në duar, dhe bërtiti
:Jam humane
 
:E hudhi në valen e oqeanit
:Shtazët filluan të duartrokasin
:Gjerë në kupën e qiellit,
:Disa nga to përësriten veprimi e saj
 
:Me hukamen e t'Madhit Zot
:Koka filloj të mbledhë
:Gjymtyrët e shpërndara
:Që i linte pas vetës vala e trazuar.
 
:I shtrëngonte me dhëmbë
:Skajet e gjymtyrëve
:Për ti lidhur ndërmjet veti
:Rreth shpirtit të perendive pezull në hapsirë.
 
:Djalli e dreçi shikonin
:Kjo është kafsha thonin
:Kafshat e madhe për ju
:zëri i Zotit ushtonte.
 
----
12.730

edits

Menyja e navigimit