Dallime mes rishikimeve të "Grashtica"

Jump to navigation Jump to search
35 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Banorët e këtij fshati bartin disa tre mbiemra: Sopjani, Krasniqi dhe Berisha. Mbiemri Krasniqi është më i madhi këtu, derisa mbiemrin Sopjani e bartin vetëm Lagjja e Kopranëve dhe Shillovë, kurse mbiemrin Berisha e bartin lagjja e Xhupollëve dhe Stubllave.
Gjatë luftës në këtë fshat ka vepruar njësiti i UÇK-së, i cili përbëhej nga banorët e lagjes së ngushtë Kopranëve të cilët luftuan deri në ditët e fundit të luftës [[Category:Fshatra në komunën e Prishtinës]]
 
Ju Faliminderit Per Kete Redaktim
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve