Dallime mes rishikimeve të "Ipeshkvi"

Jump to navigation Jump to search
19 bytes added ,  12 vjet më parë
v
roboti shtoj: nds-nl:Biskop; cosmetic changes
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti shtoj: eml:Vèsc)
v (roboti shtoj: nds-nl:Biskop; cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:Bishopcoa.png|thumb|180px|Stema ipeshkvnore e kishës katolike.]]
'''Ipeshkvi''' (apo '''peshkopi''' nga [[Greqishtja|greq.]] '''επισκοπος''', episkopos = mbikqyrës) në [[Kisha|kishën]] e [[Krishterimi|krishterë]], është përgjegjësi (bariu) i një [[Dioqeza|dioqeze]] dhe shihet si pasardhës i [[Apostulli|apostujve]].
 
* [[Kisha katolike romake|Kisha katolike]]
* [[Kleri]]
== Lidhje të jashtme ==
 
[[CategoryKategoria:Peshkopë]]
 
[[CategoryKategoria:Krishter]]
 
[[CategoryKategoria:Tituj kishtarë]]
 
[[Category:Peshkopë]]
[[Category:Krishter]]
[[Category:Tituj kishtarë]]
 
[[an:Bispe]]
[[lt:Vyskupas]]
[[lv:Bīskaps]]
[[nds-nl:Biskop]]
[[nl:Bisschop]]
[[nn:Biskop]]

Menyja e lëvizjeve