Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Lushnjes"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  11 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: tr:Lushnjë İlçesi; cosmetic changes
v (roboti shtoj: ru:Люшня (округ))
v (roboti ndryshoj: tr:Lushnjë İlçesi; cosmetic changes)
[[ImageSkeda:AlbaniaLushnje.png|right|thumb|Rrethi i Lushnjës]]
 
Rrethi i Lushnjës është njëri nga 36-të rrethet e [[Shqipëri]]së. Rrethi i Lushnjës ka 143,000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 712 km<sup>2</sup> dhe [[Kryeqendra|kryeqendër]] [[Lushnje]]n.
* [[Kemishtaj]]
 
== Lidhje te jashtme ==
[http://www.qarkufier.gov.al Keshilli i Qarkut Fier]
 
<!--[[sq:Rrethi i Lushnjës]]-->
 
[[CategoryKategoria:Rrethe në Shqipëri]]
 
[[cs:Okres Lushnjë]]
[[sr:Област Лушња]]
[[sv:Lushnjë distrikt]]
[[tr:Lushnjë, Arnavutlukİlçesi]]
[[ur:ضلع لوشنیہ]]
[[zh:盧辛耶區]]

Menyja e lëvizjeve