Dallime mes rishikimeve të "5 Prill"

Jump to navigation Jump to search
33 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti shtoj: xal:Мөрн сарин 5; cosmetic changes
v (roboti shtoj: kl:Apriili 5)
v (roboti shtoj: xal:Мөрн сарин 5; cosmetic changes)
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 30|Mars (muaj)|Prill|Qershor}}
== Ngjarje ==
* [[1971]] - u riaktivizua vullkani [[Etna]] në [[Itali]].
* [[2003]] - Trupat amerikane hyjnë në [[Bagdati|Bagdat]].
 
== Lindje ==
* [[Korea Juge]] - Dita e Pemëtve ?
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
 
[[Kategoria:Prill]]
 
[[wa:5 d' avri]]
[[war:Abril 5]]
[[xal:Мөрн сарин 5]]
[[yo:5 April]]
[[zh:4月5日]]

Menyja e lëvizjeve