Dallime mes rishikimeve të "Najlloni"

Jump to navigation Jump to search
25 bytes added ,  11 vjet më parë
v
(Faqe e re: Poliamidi ose najlloni u zbulua në fillimet e viteve 1930.Së pari u prodhua nga kompania amerikane Du Pont në bazë të rezultateve të shkencëtarit Wallace Carothers, ndërsa vetëm ...)
 
v (added Category:Materiale using HotCat)
 
'''Vetitë e najlloneve janë: izolimi elektrik, qëndrueshmëria ndaj korrozionit dhe qendrueshmëria mekanike'''
 
[[Kategoria:Materiale]]

Menyja e lëvizjeve