Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Sipërfaqja"

275 bytes removed ,  12 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 213.163.116.74 (diskutimet) në versionin e fundit nga 88.202.127.225.
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (U kthyen ndryshimet e 213.163.116.74 (diskutimet) në versionin e fundit nga 88.202.127.225.)
 
[[Category:Matematikë]]138 km2
 
SYPRINA E SIPERFAQES
 
Syprina e siperfaqes matet me njesi te shprehura ne katror. Njesit matese janë: metri katror,decimetri katror, centimetri katror, milimetri katror,si dhe ato njesi me te medha se metri katror: dekametri katror, hektometri katror dhe kilometri katror.