Dallime mes rishikimeve të "Argjendi"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti largoj: wuu:銀)
'''Argjendi''' është një [[Elementet kimike|element kimik]] i cili në sistemin periodik e gjejmë me [[simboli]]n '''Ag''' dhe me numër rendor '''47'''. Emri''' argjend''' rrjedh nga gjuha latine '''''argentum'''''.
 
Është metal i rrallë dhe i çmuar, me ngjyrë të bardhë të shkëlqyer, që punohet lehtë dhe që përdoret për të bërë sende zbukurimi, [[monedha]], [[medalje argjendi]], punime argjendi, stoli, etj. etj.
 
== Histori ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve