Dallime mes rishikimeve të "Borakë"

Jump to navigation Jump to search
16 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Te dhene per fshatine borakes)
 
No edit summary
{{pp}}{{joref}}
Borakja eshte nje fshat i rrethit te Durresit, ai banohet nga nje popullsi boshnjakesh qe kane ardhur qe ne kohen e luftes se dyte boterore.Fshati i borakes ndodhen ne lindje te shijakut.Lartesia e nevelit mbi detin eshte 70m mbi nivelin e detit.Aty njerezit flasin gjuhen sllave, ato gjitheashtu ruajne zakonet dhe traditat qe kane pasur qe ne kohen kur kane qene ne me Bosnje Hercegovine.Ne komunitetin e borakes vizitohen shume here politikane te Bosnje Hercegovines.Komuna e Xhavotes ka bere shume investime per rregullimin e rrugeve, kanaleve, mbeturinave,ujrave te zeza etj.

Menyja e lëvizjeve