Dallime mes rishikimeve të "15 Gusht"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  11 vjet më parë
v
v (roboti shtoj: xal:Ноха сарин 15)
v (→‎Lindje: korr.)
{{GUSHT}}
 
* [[1769]] - [[Napoleon BonapartaBonaparte]], mbret dhe udhëheqës ushtarak francez (†1821.)
* [[1883]] - [[Ivan Meshtroviq]], arkitekt dhe skulptor kroat.
* [[1936]] - [[Bardhyl Çaushi]], gjykatës, mësimdhënës dhe veprimtar politik.

Menyja e lëvizjeve