Dallime mes rishikimeve të "5 Prill"

Jump to navigation Jump to search
16 bytes removed ,  11 vjet më parë
v (roboti shtoj: pa:੫ ਅਪ੍ਰੈਲ)
 
== Lindje ==
{{PRILL}}
* [[1937]] - [[Colin Powell]], politikan dhe gjenerall amerikan
 
== Vdekje ==
* [[1697]] - [[Karl XI (Suedia)|Karl XI]], mbret i [[Suedia|Suedise]]

Menyja e lëvizjeve