Ndryshimi mes inspektimeve të "Përdoruesi diskutim:Eagleal"

Jump to navigation Jump to search
Faqja u zëvendësua me '{{'
(Faqja u zëvendësua me '{{')
{{
{{User:Eagleal/kokatalk}}
<!--------------------------------------------------Diskutimet - Talks - Discussioni - Diskussion---------------------------->
 
 
 
=== hey ===
 
te lutem mos i fshi here tjeter artikujt qe gjen ne italisht pasi eshte thjesht ceshtje kohe qe ti perkthej ne shqip. kam vendosur te punoj shume per wikipedian pasi me pelqen si projekt, plus qe fus artikuj te cilet kane te bejne me profesionin tim.
--[[Përdoruesi:Gencishehaj|Gencishehaj]] 21 Maj 2010 01:55 (CEST)
 
:Per mua nuk ka problem, por projekti ka disa rregula (sidomos [[Wikipedia:Vini Re!]]). Te lutem te besh si thash siper, krijo nenfaqe si [[User:Gencishehaj/Titulli i faqes]], dhe pasi te kesh mbaruar e sposton faqen te Titulli i vertet. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 22 Maj 2010 05:37 (CEST)
::E kisha kuptuar qe ishe nga fusha e informatikes (EPROM, Plc, etj). Nje peytje personale, neqoftese nuk do mos u pergjigj, çfare profesioni ke? Une jam nje web developer, bashke me gjera te tjera. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 22 Maj 2010 05:40 (CEST)
 
== Faqja Kryesore ==
 
Pershendetje Eagleal, punat te mia [[Përdoruesi:Zsoni/redakto|ktu]] jan kry. Unë mendoj se kshtu do të përshtatet masëmirti. Pa ngjyra, pa figura,... --[[User:Zsoni|Mikullovci]] 2 Qershor 2010 20:35 (CEST)
 
== Ndihmë! ==
 
Ky përdorues 81.243.35.60 po përpiqet të sabotojë gjithë punën time, sepse une dikur fshiva dicka ofenduese qe ai kishte shkruar tek artikulli [[Matematika]], ju lutem si burokrat merrni masa.Me respekt --[[Përdoruesi:Elio96|Elio96]] 5 Qershor 2010 16:17 (CEST)
 
:U pergjigja te faqja jote e diskutimit. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 5 Qershor 2010 17:34 (CEST)
 
== Emri im ==
 
Tung, a mundesh ti me ma ndryshu emrin mbi Përdoruesi:Zsoni nga Përdoruesi:Mikullovci11? --[[User:Zsoni|Mikullovci]] 5 Qershor 2010 20:35 (CEST)
:Sigurisht. Po te njoftoj se "Mikullovci" pa 11 eshte gjithashtu i gatshem. Je i sigurt qe do te vazhdosh me nderrimin e emrit ne "Mikullovci11"? --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 5 Qershor 2010 23:08 (CEST)
::Po sigurt jam, se edhe në Wikipedia germane e kam Mikullovci11. --[[User:Zsoni|Mikullovci]] 6 Qershor 2010 16:56 (CEST)
:::{{mes|ube}} --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 6 Qershor 2010 17:00 (CEST)
::::Falemnderit. --[[User:Zsoni|Mikullovci]] 6 Qershor 2010 17:02 (CEST)
 
== Pp semi-protected ==
 
Dua tju kërkoj leje për përdorimin e kësaj stampe [[pp-semi-protected]] në artikujt e mi pasi kërcënohen vazhdimisht nga usera të parregjistruar. Me respekt --[[Përdoruesi:Elio96|Elio96]] 6 Qershor 2010 07:52 (CEST).
 
== Hetim ==
 
Sugjeroj një hetim per sockpuppery per Kristiani95 dhe Kristiani59.--[[Përdoruesi:Jk2|Jk2]] 6 Qershor 2010 16:23 (CEST)
 
Mendoj se kjo gjë është krejt qesharake e përse duhet bërë diçka e tillë?--[[Përdoruesi:Elio96|Elio96]] 6 Qershor 2010 16:25 (CEST)
 
== Elio99 ==
 
Blloko përdoruesin [[Përdoruesi:Elio99|Elio99]], ka krijuar user shumë të ngjajshëm me përdoruesin [[Përdoruesi:Elio96|Elio96]] (gjë që nuk është e lejuar) si dhe vandalizmi i tij nuk ka të ndalur. --'''[[User:Aeternus|Λeternus]]''' 8 Qershor 2010 00:45 (CEST)
:Ska asnje problem me emra te ngjashem. Problemi eshte me sockpupetry per vandalizem. U bllokua. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 9 Qershor 2010 12:27 (CEST)
 
::Shiko këtë: [http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Username_policy#Similar_usernames Wikipedia:Username_policy#Similar_usernames] --'''[[User:Aeternus|Λeternus]]''' 9 Qershor 2010 13:46 (CEST)
 
:::Blloko edhe [[Përdoruesi:Telio96]]. --'''[[User:Aeternus|Λeternus]]''' 9 Qershor 2010 13:57 (CEST)
 
::::Edhe këtë IP: [[Speciale:Kontributet/213.112.109.122|213.112.109.122]] --'''[[User:Aeternus|Λeternus]]''' 9 Qershor 2010 16:08 (CEST)
 
==Re:Rreth Fundi i botës==
 
Doja te thosha se ju me shtyte mua qe ta bej kete akt, per arsyen se askush nuk voton per propozimet e artikujve perfekte.--[[Përdoruesi:Kristiani95|Kristiani95]] 9 Qershor 2010 15:27 (CEST)
:Kete e kisha marre veshe (dhe ta shpjegova pse nuk kishte vota, ne jemi vullnetar nuk paguhemi), po doja te dija çfare eshte Wikipedia sipas pikepamjes tende. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 9 Qershor 2010 21:50 (CEST)
 
Wikipedia eshte ky projekt gjigand qe i jemi futur te gjithe ne vullnetaret, per te krijuar nje enciklopedi te hapur, te lire, pa gabime, aq me afer utopikes. Wikipedia eshte, per mendimin tim, faqja me e shenjte e tere internetit. Ajo duhet mbrojtur nga çdo rrezik. Por gjithashtu, çdo perdorues, administratore e burokrat ka detyrime morale qe duhet t'i zbatoje, sidomos perdoruesit ne hierarki te saj, qe drejtojne dhe e mirembajne ate. Dhe, per mendimin tim duhet rritur numri i administratoreve. Wikipedia shqiptare ka nevoje per kete gje. --[[Përdoruesi:Kristiani95|Kristiani95]] 9 Qershor 2010 22:01 (CEST)
:Mund te me shpjegosh pse mendon se perveç kohes qe administratoret japin duke rregulluar gabimet e te tjerve dhe duke krijuar/modifikuar artikuj, kane obligime te tjera? Duha qe te kuptosh qe ne nuk e kemi per detyre, nuk kemi obligime. E bejme thjesht qe nje dite shqipefolesit te ken ku te kthehen per te mesuar fakte enciklopedike. Duha qe te kuptosh qe ne bejme administratoret se nuk ka njeri tjeter qe ti bej (kjo eshte arsyeja e vetme pse une jam akoma ketu, ndryshe do isha larguar perfundimisht). Ne te kunderten e atyre qe kane projektin (Wikimedia Foundation) une, si çdo vullnetar tjeter ketu, skam asnje fitim: as pasuri, as mirenjojtje.
:Dua te kuptosh qe une nuk e perdore Wikipedian Shqiptare, keshtu qe nuk duhet te ndihem sikur duhet te kthej ndonje gje. Edhe neqoftese Wikipedia nuk do te ishte une mund te gjeja çfare po kerkoja edhe direkt nga librat, revistat, lajmet, etj. Kjo vlen per te shumicen ketu (sidomos per ne qe ishim/jemi me aktiv). --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 9 Qershor 2010 22:20 (CEST)
::Sa per te dhen iden, une kam krijuar [[Stampa:Bio]], nje nga stampat me "inteligjente" dhe complekse te programuara me sintaksin e Mediawikit. Po kjo sdryshon asgje. —<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 9 Qershor 2010 22:25 (CEST)
 
== Stampa CQuote==
 
Njatjeta, po perpiqem te shkruaj nje seksion qe permban kuotime. nuk po e gjej dot stampen ''cquote''. nqs keni mundesi mund te shikoni pak kete ceshtje. {{unsigned|Aksoquant|9 Qershor 2010 15:58 (CEST)}}
 
:Shiko njeher {{tl|cquote}}. E importova nga weikipedia angleze. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 9 Qershor 2010 22:09 (CEST)
 
po punon ne rregull, faleminderit {{unsigned|Aksoquant|10 Qershor 2010 15:03 (CEST)}}
 
== Votimi për Checkuser ==
 
Mendoj se votat që janë grumbulluar mjaftojnë për ta nisur këtë hetim. --'''[[User:Aeternus|Λeternus]]''' 11 Qershor 2010 12:15 (CEST)
 
:Votat jane te mjaftueshme, por koha nuk e di (nuk ka kaluar as nje jave), edhe pse sbesoj qe ndonjeri te ndryshoj vendim. Nga ajo qe nuk u vendos kohezgjatje, thash te merja si baze kohen e votimit per admin, qe eshte te pakten 15 dite (te kaluar keto, merret vendimi). Si thua te postoj te meta? --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 11 Qershor 2010 17:03 (CEST)
 
::Ok, të presim 15 ditë pastaj ta bëjmë kërkesën te meta. --'''[[User:Aeternus|Λeternus]]''' 11 Qershor 2010 17:32 (CEST)
 
:::15 ditë kaluan, tani mund ta bësh kërkesën. --'''[[User:Aeternus|Λeternus]]''' 20 Qershor 2010 14:53 (CEST)
 
::::OK. Tani po vete. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 20 Qershor 2010 19:46 (CEST)
 
== Faqja Kryesore ==
 
Qysh met puna per Faqen Kryesore: [[Përdoruesi:Mikullovci11/redakto]]. --[[User:Zsoni|Mikullovci]] 12 Qershor 2010 17:09 (CEST)
:Me hapen pune me keto vandalizmet kete jave qe smund te merresha me te. Ti vazhdo para, ne qoftese do te kryesh modifikimet te Faqja Kryesore, hap nje votim te [[Wikipedia:Kuvendi]]. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 12 Qershor 2010 21:49 (CEST)
 
== Thanks for Natës ==
Thanks, thanks, thanks for Natës. Your Eagle Figure is ''Haliaeetus leucocephalus'' (only lived in North America); but, True Eagle of [[Shqipëria]] is double-headed (Shqiponjë dykrenare) ''Aquila chrysaetos'' = [[Shqiponja e Gurëve]]. :-) --[[Përdoruesi:Kmoksy|Kmoksy]] 12 Qershor 2010 23:40 (CEST)
:Well yeah (I was inexperienced then {{smiley|:P|madh=15px}}). I now identify myself with ''Aquila heliaca'' (also called Eastern Imperial Eagle), because somewhat our eyes look similar [[:File:Kaiseradler Aquila heliaca 2 amk.jpg]] (and why not also with this [[:Skeda:Steinadler Aquila chrysaetos closeup2 Richard Bartz.jpg]]). Thanks for pointing out the Aquila chrysaetos. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 13 Qershor 2010 01:07 (CEST)
 
==Pershendetje==
 
Kerkoj leje per te vendosur pp-semiprotected ne te gjithe artikujt qe kam krijuar une, sepse kercenohen rendshem prej vandalizimit. Ju lutem, me ktheni sa me shpejt pergjigje.--[[Përdoruesi:Kristiani95|Kristiani95]] 17 Qershor 2010 10:03 (CEST)
:Kete sduhet te ma kerkosh mua direkt. Si thash me lart, meqense jane shume artikuj (disa i mbrojta), duhet te besh kerkese te [[Wikipedia:Kuvendi]]. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 17 Qershor 2010 11:47 (CEST)
 
== Admin ==
 
Tung Eagleal, a ka rregula kur munde mu be admin. A duhet me votim ose si shkon kjo. --[[User:Zsoni|Mikullovci]] 18 Qershor 2010 15:06 (CEST)
:Po, ka votim. Kushtet per admin jane te [[WP:A#Kushtet]]. Te keshilloj te shikosh [[Wikipedia:Administruesit/kandidimet|kandidimet e shkuara]] per te pare si zhvillohen. --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 18 Qershor 2010 21:15 (CEST)
 
==Pershendetje==
 
Kjo eshte teresisht e padrejte. Ku i keni provat qe une kam vandalizuar faqet. Pse duhet t'i vandalizoj faqet e mia? Jam shume i zhgenjyer prej kesaj. Po njehere, si dolen qe accountet e ndryshem jane scokpuppetet e mi. Elio96 dhe Kristiani95 jane llogari teresisht te ndryshme. Ku i keni provat per kete? Jashte rregullores eshte edhe bllokimi me te padrejte i perdoruesve, ju po beni nje gafe. Mesa shoh kerkesen te check user, ajo thote likely. Te gjithe llogarite qe listoheshin jane persona qe jetojne ne Tirane, dhe te gjithe i njoh dhe e di fare mire qe nuk jami ata. Eshte turp per Wikipedian Shqip kur denon padrejtesisht njerezit per akuza te paverteta si sockpuppetry dhe vandalizem.
 
P.S E kuptoj qe do bllokohem, dua te di kohezgjatjen e saj.--[[Përdoruesi:Kristiani95|Kristiani95]] 22 Qershor 2010 16:53 (CEST)
 
:U pergjigja te [[Wikipedia:Kuvendi#Komente]] ([http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia:Kuvendi&oldid=779130]). --<small style="background:#000">'''&nbsp;&nbsp;[[User:Eagleal|<span style="color:#fff">eagle</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="color:#fff;background:#f00">al</span>]]&nbsp;'''</small> 23 Qershor 2010 00:09 (CEST)
49

edits

Menyja e navigimit