Ndryshimi mes inspektimeve të "Resonance"

Jump to navigation Jump to search
1.235 bytes removed ,  10 vjet më parë
U largua krejt përmbajtja e artikullit
(U largua krejt përmbajtja e artikullit)
{{Infobox album
| emri = Resonance
| tipi = Studio
| artisti = [[Jordan Rudess]]
| kopertina = Resonance.jpg
| lëshimi = {{M|1999}}
| inçizimi = {{M|1999}}
| zhanri = [[Muzika instrumentale|Muzikë instrumentale]]
| zgjatja = 40:33
| label =
| producenti = Jordan Rudess
| review =
| kronologjia =
| albumi i fundit = ''[[Secrets of the Muse]]''<br />({{M|1997}})
| ky album = '''''Resonance'''''<br />(1999)
| albumi tjetër = ''[[Feeding the Wheel]]''<br />({{M|2001}})
}}
 
'''''Resonance''''' është albumi i katërt i [[Jordan Rudess]], i inçizuar dhe i lëshuar në vitin {{M|1999}}.
 
Albumi hyn në kategorinë e "albumeve të lehta", bashkë me ''[[Secrets of the Muse]]'', ''[[4NYC]]'', dhe ''[[Christmas Sky]]''. Këngët janë të kompozuara në [[sintisajzeri|sintisajzerë]] të llojllojshëm.
 
==Këngët==
# "Resonance" – 9:55
# "Timeline" – 10:27
# "Flying" – 10:45
# "Catharsis" – 5:15
# "Tears" – 4:09
 
==Anëtarët pjesëmarrës==
* Jordan Rudess - [[piano]], [[tastiera (instrument)|tastierë]]
 
 
{{Jordan Rudess}}
 
[[Category:Jordan Rudess albume]]
[[Category:Albume 1999]]
[[Category:Albume instrumentale]]
 
[[en:Resonance (Jordan Rudess album)]]
[[nl:Resonance (Jordan Rudess)]]
[[ru:Resonance]]
49

edits

Menyja e navigimit