Ndryshimi mes inspektimeve të "4NYC"

Jump to navigation Jump to search
1.815 bytes removed ,  10 vjet më parë
U largua krejt përmbajtja e artikullit
v (roboti shtoj: nl:4NYC)
(U largua krejt përmbajtja e artikullit)
{{Infobox album
| emri = 4NYC
| tipi = Live
| artisti = [[Jordan Rudess]]
| kopertina = 4NYC.jpg
| lëshimi = [[10 shtator]] {{M|2002}}
| inçizimi = [[24 shtator]] [[2001]], Helen Hayes Performing Arts Center, Nyack, New York
| zhanri = [[Muzika instrumentale|Muzikë instrumentale]]
| zgjatja = 60:39
| label = [[Magna Carta]]
| producenti =
| review =
| kronologjia =
| albumi i fundit = ''[[Feeding the Wheel]]''<br />({{M|2001}})
| ky album = '''''4NYC'''''<br />(2002)
| albumi tjetër = ''[[Christmas Sky]]''<br />({{M|2002}})
}}
 
'''''4NYC''''' është albumi i gjashtë i [[Jordan Rudess]], i cili u inçizua live më [[24 shtator]] [[2001]] dhe u lëshua më [[10 shtator]] {{M|2002}}.
 
Albumi doli si reagim i Rudess-it për sulmet terroriste të [[11 shtator]]it, [[2001]]. Duke u përpjekur për ta ndihmuar fondin e [[American Red Cross]], si dhe për t'i lehtësuar dhembjet e humbjes së madhe që ai dhe banorët e [[New York]]-ut përjetuan, ai dhe gruaja e tij e organizuan një koncert humanitar.
 
==Këngët==
# "My Thoughts" – 2:12 *
# "If I Could" – 7:09
# "A Step Beyond" – 4:14 *
# "Outcast" – 4:25
# "Lamb Chops" – 2:41 *
# "Within" – 5:33
# "One Voice" – 3:51 *
# "Real Time" – 3:25 *
# "Mourning After" – 6:05
# "Darkness To Day" – 5:44 *
# "Speed As Light" – 3:36 *
# "On My World" – 5:57
# "For You" – 5:45
 
* ''Këngët 1,3,5,7,8,10, dhe 11 janë performuar live në koncertin e mbajtur në Helen Hayes Performing Arts Center, Nyack, New York, më 24 shtator 2001. Të gjitha këngët tjera janë inçizuar në studio.''
 
==Anëtarët pjesëmarrës==
* Jordan Rudess - [[piano]], [[tastiera (instrument)|tastierë]]
 
 
{{Jordan Rudess}}
 
[[Category:Jordan Rudess albume]]
[[Category:Albume 2002]]
[[Category:Albume instrumentale]]
 
[[en:4NYC]]
[[nl:4NYC]]
49

edits

Menyja e navigimit