Ndryshimi mes inspektimeve të "Prime Cuts"

Jump to navigation Jump to search
1.802 bytes removed ,  10 vjet më parë
U largua krejt përmbajtja e artikullit
v (roboti shtoj: nl:Prime Cuts)
(U largua krejt përmbajtja e artikullit)
{{Infobox album
| emri = Prime Cuts
| tipi = Kompilim
| artisti = [[Jordan Rudess]]
| kopertina = PrimeCuts.jpg
| lëshimi = {{M|2006}}
| inçizimi =
| zhanri = [[Progressive rock]]<br>[[Instrumental rock]]<br>[[Jazz fusion]]
| zgjatja = 54:07
| label = [[Magna Carta]]
| producenti = Jordan Rudess
| review =
| kronologjia =
| albumi i fundit = ''[[Rhythm of Time]]''<br />({{M|2004}})
| ky album = '''''Prime Cuts'''''<br />(2006)
| albumi tjetër = ''[[The Road Home]]''<br />({{M|2007}})
}}
 
'''''Prime Cuts''''' është një kompilim nga [[Jordan Rudess]] i lëshuar në vitin {{M|2006}}.
 
Përmban performanca nga [[Robert Berry]], [[Marc Bonilla]], [[Terry Bozzio]], [[Jerry Goodman]], [[Tony Levin]], [[Rod Morgenstein]], [[John Petrucci]], [[Simon Phillips]], [[Mike Portnoy]], [[Kip Winger]], dhe [[Mark Wood]]. Gjithashtu përmban edhe dy duete me Jordan Rudess dhe Kip Winger të palëshuara më parë.
 
==Këngët==
# "Universal Mind" - 7:50 ([[Liquid Tension Experiment]])
# "Tear Before The Rain" - 6:33 (Jordan Rudess (mix i palëshuar mëparë))
# "Revolutionary Etude" - 2:37 (Jordan Rudess)
# "Osmosis" - 4:21 (remix i Liquid Tension Experiment)
# "Faceless Pastiche" - 4:27 (Rod Morgenstein dhe Jordan Rudess)
# "Outcast" - 4:22 (Jordan Rudess)
# "Liquid Dreams" - 10:48 (Liquid Tension Experiment)
# "Hoedown" - 3:46 (Artistë të ndryshëm "Haraçi për [[Emerson Lake and Palmer]]")
# "Beyond Tomorrow" - 9:54 (Jordan Rudess (mix i palëshuar mëparë))
# "Feed The Wheel" - 7:14 (Jordan Rudess)
 
==Lidhje të jashtme==
*[http://www.magnacarta.net/releases/jrprimecuts.html Prime Cuts te Magna Carta]
 
 
{{Jordan Rudess}}
 
[[Category:Jordan Rudess albume]]
[[Category:Albume 2006]]
[[Category:Progressive rock albume]]
 
[[en:Prime Cuts (Jordan Rudess album)]]
[[nl:Prime Cuts]]
49

edits

Menyja e navigimit