Ndryshimi mes inspektimeve të "Lufta e Dytë Ballkanike"

Jump to navigation Jump to search
v
roboti shtoj: ar, be, be-x-old, bg, bs, da, el, en, eo, es, fi, fr, he, hr, hu, id, it, ko, lt, mk, nn, no, pl, pt, ro, ru, sh, sk, sr, sv, tr, uk, zh
v (roboti shtoj: ar, be, be-x-old, bg, bs, da, el, en, eo, es, fi, fr, he, hr, hu, id, it, ko, lt, mk, nn, no, pl, pt, ro, ru, sh, sk, sr, sv, tr, uk, zh)
Luftrat Ballkanike Luftrat Ballkanike
 
Vende të tilla si: Greqia, Serbia, Rumania, Bullgaria dhe Mali i Zi, kishin krijuar shtetet e tyre dhe po kalonin në zhvillim me ritme më të shpejta të shoqërisë kapitaliste.
Një përfundim i tillë u luftrave ballkanike i thelloi më tej mosmarrëveshjet dhe kontraditat ndërmjet popujve të Ballkanit, gjë që do të pasqyrohej më pas në marrdhëniet e tyre. Post Clip On Your Blog!
< CHOOSE WHICH BLOG TO PUBLISH TO >Done!
 
[[ar:حرب البلقان الثانية]]
[[be:Другая балканская вайна]]
[[be-x-old:Другая балканская вайна]]
[[bg:Междусъюзническа война]]
[[bs:Drugi balkanski rat]]
[[da:2. Balkankrig]]
[[el:Β΄ Βαλκανικός Πόλεμος]]
[[en:Second Balkan War]]
[[eo:Dua Balkana milito]]
[[es:Segunda Guerra de los Balcanes]]
[[fi:Toinen Balkanin sota]]
[[fr:Deuxième Guerre balkanique]]
[[he:מלחמת הבלקן השנייה]]
[[hr:Drugi balkanski rat]]
[[hu:Második Balkán-háború]]
[[id:Perang Balkan Kedua]]
[[it:Seconda guerra balcanica]]
[[ko:제2차 발칸 전쟁]]
[[lt:Antrasis Balkanų karas]]
[[mk:Втора балканска војна]]
[[nn:Den andre balkankrigen]]
[[no:Den andre balkankrigen]]
[[pl:II wojna bałkańska]]
[[pt:Segunda Guerra Balcânica]]
[[ro:Al Doilea Război Balcanic]]
[[ru:Вторая Балканская война]]
[[sh:Drugi balkanski rat]]
[[sk:Druhá balkánska vojna]]
[[sr:Други балкански рат]]
[[sv:Andra Balkankriget]]
[[tr:İkinci Balkan Savaşı]]
[[uk:Друга Балканська війна]]
[[zh:第二次巴尔干战争]]
4.451

edits

Menyja e navigimit