Jump to content

Vesa Luma: Dallime mes rishikimesh

10 bytes removed ,  13 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
Rreshti 18:
'''Vesa Luma''' (u lind më 12 maj, [[1986]] në [[Prishtina|Prishtinë]]) është këngëtare nga [[Kosova]].
==Kariera==
Luma filloi karrierën duke marrë pjesë në festivalin për talente [[Ethet]].Luma mbërriti deri ne vendet e 5-ta. Pas kësaj Luma vazhdoi karrierën me këngët e saj të reja të cilat filluan të dilnin në shitje ne vitin [[2006]]. Kënga e saj që mbërritifitoi popullaritetme teper së shumtipopullaritet ishte [[Jemi dhe S'jemi]].
 
==Diskografia==
Anonymous user