Ndryshimi mes inspektimeve të "Lemza"

Jump to navigation Jump to search
751 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Mjekët kryesisht rekomandojnë ngrënien e një luge sheqer pa ujë.
Kur lemza paraqet karakteristika shqetësuese mjeku rekomandon qetësues dhe në disa raste ndërhyhet kirurgjikisht duke prekur nervat frenik.
 
 
[[ar:فواق]]
[[ca:Singlot]]
[[cs:Škytavka]]
[[da:Hikke]]
[[de:Schluckauf]]
[[el:Λόξυγκας]]
[[es:Hipo]]
[[eo:Singulto]]
[[eu:Zotin]]
[[fa:سکسکه]]
[[fr:Hoquet]]
[[gl:Impo]]
[[ko:딸꾹질]]
[[hr:Štucanje]]
[[id:Cegukan]]
[[is:Hiksti]]
[[it:Singhiozzo]]
[[he:שיהוק]]
[[la:Singultus]]
[[lb:Hick]]
[[lt:Žagsėjimas]]
[[hu:Csuklás]]
[[nl:Hik]]
[[ja:しゃっくり]]
[[no:Hikke]]
[[pl:Czkawka]]
[[pt:Soluço]]
[[ro:Sughiț]]
[[qu:Hik'i]]
[[ru:Икота]]
[[scn:Sugghiuzzu]]
[[simple:Hiccups]]
[[sl:Kolcanje]]
[[srn:Tikotiko]]
[[fi:Hikka]]
[[sv:Hicka]]
[[ta:விக்கல்]]
[[tl:Sinok]]
[[te:వెక్కిళ్ళు]]
[[tr:Hıçkırık]]
[[uk:Гикавка]]
[[vi:Nấc cụt]]
[[yi:שלוקערץ]]
[[zh:打嗝]]
110

edits

Menyja e navigimit