Ndryshimi mes inspektimeve të "Lemza"

Jump to navigation Jump to search
13 bytes added ,  10 vjet më parë
v
roboti shtoj: en:Hiccup
v (roboti shtoj: en:Hiccup)
Mjekët kryesisht rekomandojnë ngrënien e një luge sheqer pa ujë.
Kur lemza paraqet karakteristika shqetësuese mjeku rekomandon qetësues dhe në disa raste ndërhyhet kirurgjikisht duke prekur nervat frenik.
 
 
[[ar:فواق]]
[[de:Schluckauf]]
[[el:Λόξυγκας]]
[[esen:HipoHiccup]]
[[eo:Singulto]]
[[fies:HikkaHipo]]
[[eu:Zotin]]
[[fa:سکسکه]]
[[tlfi:SinokHikka]]
[[fr:Hoquet]]
[[gl:Impo]]
[[kohe:딸꾹질שיהוק]]
[[hr:Štucanje]]
[[hu:Csuklás]]
[[id:Cegukan]]
[[is:Hiksti]]
[[it:Singhiozzo]]
[[heja:שיהוקしゃっくり]]
[[ko:딸꾹질]]
[[la:Singultus]]
[[lb:Hick]]
[[lt:Žagsėjimas]]
[[hu:Csuklás]]
[[nl:Hik]]
[[ja:しゃっくり]]
[[no:Hikke]]
[[pl:Czkawka]]
[[pt:Soluço]]
[[ro:Sughiț]]
[[qu:Hik'i]]
[[ro:Sughiț]]
[[ru:Икота]]
[[scn:Sugghiuzzu]]
[[sl:Kolcanje]]
[[srn:Tikotiko]]
[[fi:Hikka]]
[[sv:Hicka]]
[[ta:விக்கல்]]
[[tl:Sinok]]
[[te:వెక్కిళ్ళు]]
[[tl:Sinok]]
[[tr:Hıçkırık]]
[[uk:Гикавка]]
48.038

edits

Menyja e navigimit