Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Vesa Luma"

2 bytes added ,  12 vjet më parë
korr.
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(korr.)
| webfaqja =
}}
'''Vesa Luma''' (u lind më *[[12 maj]], [[1986]] në [[Prishtina|Prishtinë]]) është [[Këngëtari|këngëtare]] nga [[Kosova]].
==Kariera==
Luma filloi karrierën duke marrë pjesë në festivalin për talente [[Ethet]]. Luma mbërriti deri ne vendet e 5-ta. Pas kësaj Luma vazhdoi karrierën me këngët e saj të reja të cilat filluan të dilnin në shitje ne vitin [[2006]]. Kënga e saj që fitoi me teper popullaritet ishte [[Jemi dhe S'jemi]].
 
==Diskografia==
Amanet
* Aj Aj (remix) (Feat. [[Dj Blunt]] & [[Real 1]])
* Babai