Dallime mes rishikimeve të "Y"

Jump to navigation Jump to search
147 bytes added ,  16 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Robot: Changing Category:Alfabet)
vNo edit summary
{{Kthjellim}}
Simboli '''Y'''
==Shkronja '''Y'''==
*Në gjuhen shqipe është shkronja e tridhjetekatërtë e alfabetit, me të shënohet [[Germa]] '''Y''' .
 
----
{{ABC-ja}}
{{cung}}
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
 
==Shih dhe==
*Në gjuhen[[shqip|gjuhën shqipe]] është shkronja e tridhjetekatërtë[[34|tridhjetekatërt]] e alfabetit[[alfabeti]]t, me të shënohet [[Germagërma]] '''Y''' e madhe e dorës.
*
*
----
 
{{Wiktionary|Shkronja}}
 
[[Category:Gjuhësi]]
[[Category:Alfabete]]
[[Category:Shkronja|!]]
 
{{cung}}
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
[[af:Y]]
[[als:Y]]

Menyja e lëvizjeve