Ndryshimi mes inspektimeve të "3 Shtator"

Jump to navigation Jump to search
217 bytes added ,  10 vjet më parë
== Ngjarje ==
* [[590]] - [[Papa Gregory I|St. Gregory I]] u zgjodh Papë.
*[[1783]] – [[Marrëveshja e Parisit]], e nënshkruar ndërmjet Britanisë në njërën anë, [[Francë]]s, [Spanjë]]s dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në anën tjetër, i dha fund revolucionit amerikan.
 
* [[1892]] - Ekipi futbollistik anglez [[Nottingham Forest]] zhvilloi ndeshjen e parë të tyre në ligë që ishte kundër ekipit [[Everton FC]] e që përfundoi me regultat 2-2.
* [[1933]] - [[Yevgeniy Abalakov]] ngjitet në pikën më të lartë të [[Bashkimi Sovjetik|Bashkimit Sovjetik]] - [[Communism Peak]] që ka lartësi 7495 m.

Menyja e navigimit