Ndryshimi mes inspektimeve të "Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
| 1897 || [[Zürich]] || {{flagicon|Switzerland}} [[Zvicra]]
|}
'''Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve''' ''(origj.: ICM-International congress of mathematicians)'' mbahet në çdo 4 vjet dhe ai i mbledh matematikanët më të shquar nga e gjithë bota. Kongresi i funditparafundit u mbajt në verën e vitit 2006 në [[Madrid]], kryeqyteti i [[Spanja|Spanjës]].
 
=== Medalja Fields ===

Menyja e navigimit