Ndryshimi mes inspektimeve të "Henry Kissinger"

Jump to navigation Jump to search
100 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Henry_Kissinger.jpg|thumb|Henry Kissinger]]
 
 
'''Dr. Henry Alfred Kissinger''' lindi më [[27 Maj]] [[1923]] në [[Fürth]] të [[Gjermania|Gjermanisë]]. Është diplomat dhe politikan me shtetësi [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|Amerikane]] dhe me origjinë çifute.
== Referencat ==
{{ref}}
 
[[Kategoria:Çmimi Nobel për Paqe]]
[[Kategoria:Lindje 1923]]
[[Kategoria:Politikanë amerikanë]]
 
[[ar:هنري كسنجر]]

Menyja e navigimit