Dallime mes rishikimeve të "Bolena"

Jump to navigation Jump to search
6 bytes added ,  11 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: mk:Болено)
v
'''Bolena''', fshat i Kurveleshit të Poshtëm ose pllaja juglindore e krahinës së Mesaplikut, me zanafillën në histori, e bolenasve në vazhdë, gjithëherët ka qenë dhe shprehur simbioza e shpirtit vullnet-hekur, çka përbëjnë krenarinë e këtij vendi. Sillen në ndërgjegjen krijuese gjasa e bema te se kaluares labe, siç sillet flladitur, mbi qiellin e Bolenes , krahet e nje shpendi ne fluturim e burrat pleq vene doren mbi balle te keqyrin zogun e paperkulshmerise me emrin "Shqiponje". Pa pikë mëdyshje, keshtu.
 
== Trivia ==
449

edits

Menyja e lëvizjeve