Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjuha holandeze"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
|sil = nld
}}
'''Gjuha Holandezeholandeze''' (holandishtja) i takon familjes së gjuhëve Gjermane Perëndimore. Ajo flitet nga rreth 30 milionë njerëz. Më shumë flitet në [[Holandë]], [[Belgjikë]] dhe [[Surinami|Surinam]], por edhe në [[Francë]] dhe [[Gjermani]] nga kolonitë holandeze.
 
 
 
{{cung}}
 
[[Kategoria:Gjuhë|Holandeze]]
[[Kategoria:Gjuhët Indo-Evropiane|Holandeze]]
 
[[af:Nederlands]]

Menyja e navigimit