Ndryshimi mes inspektimeve të "Ilir Prapashtica"

Jump to navigation Jump to search
590 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Ã'''Ilir Prapashtica''' lindiLindi Prishtinë më [[Prishtinë16]] me [[15 Shkurt]] [[19781973]].Ka mbaruar Ajaktrimin është njëFakultetin aktore iArteve mirënjohur nga(klasa e [[KosovaEnver Petrovci]] ait)rolinPrishtinë. eAktualisht Longaritështë kaaktore pasur shumë[[Teatri suksesKombëtar|Teatrin Kombëtar]] në Prishtinë.
== Interpretimi në serialin televiziv Familja Moderne ==
pra Longari është ana sjell tas e luan rolin e t pitit të cilën flet shpejt 123 minuta dhe flet si në për ëndrra si në gjumë humorin e ka shumë të nirë.
Ajo sot konsiderohet si një ndër aktoret më të famshme në Kosovë. Ajo ishte e njohur edhe para vitit [[1999]] mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit [[Familja Moderne]], ku ai luan rolin e Longarit (Longari), një rol kyç në freskinë dhe humorin e serialit. Roli i tij, nje problemaxhi shume i madh , nxjerr shume telashe dhe poashtu genjen.Flet shpejt , dhe shume genjen , per 1 2 3 minuta e bene gjerat si ne enderr.Eshte një person qe gjerat i merr me serioze por edhe pak eshte problem. vjen dhe mban shume fjal ku u a shpreh te tjerve
 
ma gjithmonë vepron mirë dhe të gjithë e duan dhe respektojnë
[[Kategoria:Aktorë]]
Eshte shume ndanjedhyese , ka inat mbi vjehrren
[[Kategoria:Lindje 1978]]
Anonymous user

Menyja e navigimit