Ndryshimi mes inspektimeve të "Ilir Prapashtica"

Jump to navigation Jump to search
736 bytes added ,  10 vjet më parë
v
U kthye versioni 867809 i bërë nga 91.187.103.40 (diskutimet)
v (U kthye versioni 867809 i bërë nga 91.187.103.40 (diskutimet))
'''Ilir Prapashtica'''Lindi në Prishtinë më [[16]] [[Shkurt]] [[1973]]Ka mbaruar aktrimin në Fakultetin e Arteve (klasa e [[Enver Petrovci]]t) në Prishtinë. Aktualisht është aktore në [[Teatri Kombëtar|Teatrin Kombëtar]] në PrishtinPrishtinë.
== Interpretimi në serialin televiziv Familja Moderne ==
Ajo sot konsiderohet si një ndër aktoret më të famshme në Kosovë. Ajo ishte e njohur edhe para vitit [[1999]] mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit [[Familja Moderne]], ku ai luan rolin e Longarit (Longari), një rol kyç në freskinë dhe humorin e serialit. Roli i tij, nje problemaxhi shume i madh , nxjerr shume telashe dhe poashtu genjen.Flet shpejt , dhe shume genjen , per 1 2 3 minuta e bene gjerat si ne enderr.Eshte një person qe gjerat i merr me serioze por edhe pak eshte problem. vjen dhe mban shume fjal ku u a shpreh te tjerve
ma gjithmonë vepron mirë dhe të gjithë e duan dhe respektojnë
Eshte shume ndanjedhyese , ka inat mbi vjehrren
17

edits

Menyja e navigimit