Ndryshimi mes inspektimeve të "Ilir Prapashtica"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Ilir Prapashtica''' Lindi në Prishtinë më [[20]] [[Mars]] [[1973]] Ka mbaruar aktrimin në Fakultetin e Arteve (klasa e [[Enver Petrovci]]t) në Prishtinë. Aktualisht është aktorepërsonazh në [[Teatri Kombëtar|Teatrin Kombëtar]] në Prishtinë.
Ai sot konsiderohet si një ndër përsonazhët më humoristike në Kosovë. Ajo ishte e njohur edhe para vitit [[1999]] mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit [[Familja Moderne]], ku ai luan rolin e Longarit (Longari), një rol kyç në freskinë dhe humorin e serialit. Roli i tij, nje problemaxhi shume i madh , nxjerr shume telashe dhe poashtu genjen.Flet shpejt , dhe shume genjen , per 1 2 3 minuta e bene gjerat si ne enderr.Eshte një person qe gjerat i merr me serioze por edhe pak eshte problem. vjen dhe mban shume fjal ku u a shpreh te tjerve
ma gjithmonë vepron mirë dhe të gjithë e duan dhe respektojnë
Anonymous user

Menyja e navigimit