Ndryshimi mes inspektimeve të "Ilir Prapashtica"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Ilir Prapashtica''' Lindilindi në Prishtinë më [[20]] [[Mars]] [[1973]]. Ka mbaruar aktrimin në Fakultetin e Arteve (klasa e [[Enver Petrovci]]t) në Prishtinë. Aktualisht është përsonazhpersonazh në [[Teatri Kombëtar|Teatrin Kombëtar]] në Prishtinë.
 
Ai sot konsiderohet si një ndër përsonazhët më humoristike në Kosovë. Ai ishte e njohur edhe para vitit [[1997]] mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit [[Familja Moderne]], ku ai luan rolin e Longarit (Longari), një rol kyç në freskinë dhe humorin e serialit. Roli i tij, njenjë problemaxhi shumeshumë i madh , nxjerr shumeshumë telashe dhe poashtu genjengënjen. Flet shpejt , dhe shume genjen , perpër 1 2 3 minuta e bene gjerat si ne enderrëndërr.Eshte Është një person qe gjerat i merr me serioze por edhe pak eshteështë problem. vjen Vjen dhe mban shume fjalfjalë ku u a shpreh te tjervetjerëve ma gjithmonë vepron mirë dhe të gjithë e duan dhe respektojnë.
ma gjithmonë vepron mirë dhe të gjithë e duan dhe respektojnë
 
EshteËshtë shumeshumë ndanjedhyese , ka inat mbi Ardin.
 
[[Kategoria:Aktorë]]
[[Kategoria:Lindje 1971]]

Menyja e navigimit