Dallime mes rishikimeve të "Dekorimi i nuses"

Jump to navigation Jump to search
510 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
'''[[Dekorimi]] i [[Nusja|nuses]]''' është term që përfshihen gjitha mjetet dhe veprimet e ndërmarra për të pregatitur nusen që të dalë para dasmorëve dhe dhuratat që i varen në trupin e saj në shtëpinë e burrit.
 
Në dekorimin e nuses nuk hynë [[çejzi i nuses]], por vetëm pjesa që ka të bëjë me veshjen, maskimin dhe dekoracionin e trupit të saj. Si pjesë të këtikëtij dekorimi është edhe [[dizajnimi i nuses]] (maskimi), [[metaliku i nuses|metalikët e nuses]] (të falurat për nusen).
 
{{cung}}
 
[[CategoryKategoria:Traditë]]
 
[[ar:فستان الزفاف]]
[[cs:Svatební šaty]]
[[de:Brautkleid]]
[[en:Wedding dress]]
[[es:Vestido de novia]]
[[fa:لباس عروس]]
[[fr:Robe de mariée]]
[[he:שמלת כלה]]
[[it:Abito nuziale]]
[[ja:ウェディングドレス]]
[[ko:웨딩드레스]]
[[nl:Trouwjapon]]
[[pl:Suknia ślubna]]
[[pt:Vestido de casamento]]
[[ro:Rochie de mireasă]]
[[ru:Свадебное платье]]
[[simple:Wedding dress]]
[[sv:Brudklänning]]
[[tr:Gelinlik]]
[[zh:婚紗]]
[[zh-min-nan:Sin-niû-saⁿ]]

Menyja e lëvizjeve