Dallime mes rishikimeve të "Tepelena"

Jump to navigation Jump to search
173 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
| SKEDA_EMBLEMA = s'ka
| IATA = TIA
| AEROPORTI = [[AeroportiNuk Nënëka Tereza|Nënë Tereza]]
| DISTANCA_NGA_AEROPORTI =
}}
 
Më 1918 u krijua Klubi Atdhetar "[[Bashkimi]]" me pjesmarrjen aktive të patriotit [[Avni Rustemi]], që në atë periudhë ishte mesues në Tepelenë.
tepelena eshte dalluar per Ali Pashe Tepelenen i cili dha nje kontribut te madh ne zhvillimin e qytetit dhe jo vetem .Aktualisht Tepelena eshte nje qytet ne zhvillim pasi mbetet ende shume pune per tu bere .
 
== Ekonomia ==
 
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve