Dallime mes rishikimeve të "Tepelena"

Jump to navigation Jump to search
173 bytes removed ,  10 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 79.106.109.68 (diskutimet) në versionin e fundit nga Tfts.
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.109.68 (diskutimet) në versionin e fundit nga Tfts.)
| SKEDA_EMBLEMA = s'ka
| IATA = TIA
| AEROPORTI = Nuk[[Aeroporti kaNënë Tereza|Nënë Tereza]]
| DISTANCA_NGA_AEROPORTI =
}}
 
Më 1918 u krijua Klubi Atdhetar "[[Bashkimi]]" me pjesmarrjen aktive të patriotit [[Avni Rustemi]], që në atë periudhë ishte mesues në Tepelenë.
 
tepelena eshte dalluar per Ali Pashe Tepelenen i cili dha nje kontribut te madh ne zhvillimin e qytetit dhe jo vetem .Aktualisht Tepelena eshte nje qytet ne zhvillim pasi mbetet ende shume pune per tu bere .
== Ekonomia ==
 
1.596

edits

Menyja e lëvizjeve