Ndryshimi mes inspektimeve të "KS Luftëtari"

Jump to navigation Jump to search
325 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(korr)
== Stadiumi ==
KS Luftëtari i luan ndeshjet në stadiumin "Gjirokastra" që është ndërtuar në vitin 1973.
 
Ne vitin 2009 u be rinkostruksionirikonstruksioni i stadiumit Gjirokastra me njenjë fond te bashkisebashkisë GjirokasterGjirokastër FSHF dhe donatoreve te Luftetarit. Stadiumi mori njenjë pamje moderne. Stadiumi ka njenjë kapacitet prej 9000 spektatoresh
 
== Sukseset ==
KS Luftëtari është klubi më i suksesshëm në i Kategorisë së Parë të cilën e ka fituar 7 herë, por nuk ka fituar asnjëherë Superligën ose Kupën e Shqipërisë.
 
== Lojtarë të famshëm ==
Nga lista e lojtarëve të njohur që kan luajtur në KS Luftetari është [[Sefedin Braho]]. Altin Haxhi Lefter Millo etj.
 
== Lidhje të jashtme ==
* [[AlbSoccer (Amëza)|AlbSoccer]] [http://www.freewebs.com/albsoccer/ në rrjetë]
 
{{Stampa:FSHF}}
 
[[categoryKategoria:klubeKlube futbolli në Shqipëri|Luftëtari]]
 
[[de:KS Luftëtari Gjirokastra]]
[[en:Luftëtari Gjirokastër]]
[[es:KS Luftëtari Gjirokastër]]
[[fr:KS Luftëtari Gjirokastër]]
[[it:Klubi Sportiv Luftëtari Gjirokastër]]
[[lt:KS Luftëtari Gjirokastër]]
[[nl:Luftëtari Gjirokastër]]
[[pt:Luftëtari Gjirokastër]]
[[ro:KS Luftëtari Gjirokastër]]

Menyja e navigimit